Information for the incoming exchange students can be found here.
Informacje ogólne:
- Koordynatorem programu Erasmus+ oraz innych międzynarodowych projektów wymiany studenckiej jest dr Motiejus Valiunas (e-mail: Motiejus.Valiunas(at)math.uni.wroc.pl, terminy konsultacji).
- Aktualności, terminarz w bieżącym roku itp.: tutaj.
W ramach umów podpisanych z kilkoma uniwersytetami w Austrii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Litwie, Niemczech, Portugalii, Turcji i Włoszech studenci Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego mają możliwość odbywania studiów zagranicznych na tych uczelniach.
Szczegółowe informacje na temat programu Erasmus+:
- Strona programu oraz uczelniane zasady rekrutacji (Strona zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyjazdu - polecamy przeczytać jak najwięcej. Można tam również znaleźć informacje o innych programach wyjazdowych oferowanych przez Uniwersytet Wrocławski)
- Instytutowe zasady rekrutacji
- Ubezpieczenie studenta na wyjazd w ramach Erasmus+
Wykaz uczelni partnerskich - wymagany język, kierunek studiów: liczba miejsc
- Universytet w Angers - angielski, magisterskie: 2
- Uniwersytet im. Aldo Moro w Bari - angielski, licencjackie, magisterskie i doktoranckie: 2
- Uniwersytet Boloński - włoski, angielski, magisterskie: 2
- Universytet w Kadyksie - angielski, licencjackie: 1
- Uniwersytet w Kolonii - angielski, licencjackie, magisterskie i doktoranckie: 1
- Uniwersytet Kreteński - angielski, licencjackie, magisterskie i doktoranckie: 2
- Uniwersytet Karola III w Madrycie - angielski, licencjackie i magisterskie: 2
- Uniwersytet Techniczny w Monachium - niemiecki, angielski, magisterskie: 2
- Uniwersytet w Porto - angielski, licencjackie, magisterskie i doktoranckie: 1
- Universytet Sztuk Pięknych im. Mimara Sinana w Stambule - angielski, licencjackie i magisterskie: 3
Poza tymi uczelniami można ubiegać się o miejsca na dowolnym członku Sojuszu Arqus, tj. na uniwersytetach w Granadzie, Grazu, Lipsku, Lyonie, Maynooth, Minho, Padwie i Wilnie.
Można również ubiegać się o miejsca na wydziałach matematycznych na uczelniach niewymienionych na powyższej liście - na przykład na wydziałach matematycznych na uczelniach, które podpisały umowy z którymkolwiek z instytutów Uniwersytetu Wrocławskiego (w szczególności z Instytutem Informatyki). Możliwość taka występuje w przypadku wolnych miejsc na wyjazdy w danym instytucie. Można również samodzielnie skontaktować się z koordynatorem na uczelni (niewymienionej na powyższej liście), na którą chce się wyjechać i zaproponować chęć przyjazdu. W przypadku pozytywnej odpowiedzi Instytut Matematyczny UWr postara się o podpisanie umowy dwustronnej dającej możliwość wyjazdu.
Erasmus+ Praktyki
Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego a także absolwenci do 12 miesięcy od ukończenia studiów mają możliwość odbywania praktyk w ramach programu Erasmus+. Praktyki można odbyć w dowolnym kraju Unii Europejskiej, Islandii, Lichtensteinie, Norwegii, Turcji lub Macedonii Północnej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie UWr - Erasmus+ Praktyki. Można tutaj również znaleźć aktualne listy ofert praktyk. Można również samodzielnie skontaktować się z firmą (niewymienioną na powyższej liście), w której chce się odbywać praktyki.